Forum saveza Alien vs Predator
Forum saveza Alien vs Predator
Forum saveza Alien vs Predator
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum saveza Alien vs Predator

Cilj nas svih je bratstvo i jedinstvo, druženje, spamanje obavezno kao i napadanje svega mogućeg . : . : . : Admin Team (Assassins_creed_bh & AvPAnGeLoSt) . : . : . :
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Pravila igre

Go down 
Autor/icaPoruka
MetalGreymon

MetalGreymon


Broj postova : 45
Join date : 05.01.2011
Age : 26
Lokacija : Valjevo

Pravila igre Empty
PostajNaslov: Pravila igre   Pravila igre Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:52 pm

1. Pravila igre (Multy, Pushing & Bashing)

Pravila igre možete naći u dnu stranice na samoj igri, pored linka za forum. Pravila su kratko i jasno predstavljena. Ipak ovde ćemo pojasniti par stvari.

Prvo: Multi acc

Multy ili dupli nalog se kažnjava trajnim banom. Zato ne igrajte se sa takvim stvarima.
Ukoliko više vas igra za istim kompjuterom a sa različitim nalozima, potrebno je da se administratorima igre javite (preko tiket sistema) i potražite dozvolu za to. Dozvolu ćete dobiti, ne morate da brinete, samo će vam onesposobiti određene opcije, tipa slanje resa između tih naloga i slično.


Drugo: Pushing & Bashing (da pojasnimo malo detaljnije)

PUSHING

Zabranjeno je slati resurse igraču jačem od sebe…

Izuzetak tog pravila je standardna trgovina… dakle, slabiji igrač može poslati jačem igraču resurse samo ako taj jači igrač pošalje tom slabijem igraču resurse…tada se to zove trgovina.
NAPOMENA: da bi se nešto smatralo trgovinom oba slanja resursa moraju biti obavljena unutar 48 sati !

Pod standardnom trgovinom smatra se razmena resursa u razmeru M:K:D = 3:2:1 ili približnom.


BASHING:

*bashing je pravilo koje vas štiti od neograničenog broja napada
*bashing se računa i ako sondu pošaljete u napad (GO moze videti da li je bio napad ili špijunaža)
*bashing se računa posebno za svakog napadača
*bashing se računa posebno za svaku planetu obranioca
*interplanetarne rakete ne spadaju pod pravilo bashinga
*planeta sa koje napadač šalje flotu nije bitna u određivanju bashinga
*bashing pravilo ne važi ako su napadač i obranioc u savezima koji su u ratu (objavljenom na službenom forumu)
*bashing pravilo ne važi ako GO ukine bashing na obranioca (isto objavljeno na službenom forumu)

Pravila dopuštaju maksimum od 6 (važi za određene univerzume, negde je 3, negde nije limitirano) napada ili talasa napada* unutar 24 sata.
*talas napada je grupa napada (max 3) u svrhu oduzimanja više sirovina ili uništavanju više obrane i važi samo ako su prvi i zadnji napad razdvojeni manje od 30 minuta. Tada se računa kao jedan napad. Ostalo se računa kao sledeći napad.


PRIMERI

Primer jednog talasa napada:

napad 1
1: 14:50 h
2: 14:59 h
3: 15:15 h

Primer Bashinga:

1: 16:23h
2: 22:50h
3: 05:50h
4: 08:41h
5: 12:10h
6: 13:30h
7: 14:15h

Česte zablude kod interpretiranja bashing pravila:

napadi su se dogodili u:
00:40
00:43
00:52
01:01

Ovo nije bashing, jer u pravilima nije određen minimum vremena koji mora proći od prvog napada. Dakle računica je:

napad 1
1: 00:40
2: 00:43
3: 00:52

napad 2
1: 01:01
[Vrh] Go down
MetalGreymon

MetalGreymon


Broj postova : 45
Join date : 05.01.2011
Age : 26
Lokacija : Valjevo

Pravila igre Empty
PostajNaslov: 2. RAT - pravila    Pravila igre Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:54 pm

- Rat je vođenje borbi između članova dvaju ili više saveza bez pravila bashinga.
- Rat objavljuje isključivo vođa ili glasnogovornik saveza i sme ga objaviti samo celokupnom drugom savezu.
- Savez koji učestvuje u ratu mora imati najmanje 2 člana.
- U ratu učestvuju svi članovi saveza. Nije moguće isključiti određene članove iz rata.
- Rat se sme objaviti isključivo 1 vs. 1, tek nakon objave rata drugi savezi (maksimalno 6 vs. 6) se smeju priključiti u rat na stranu koju žele (ovo ne važi za krila saveza).
- Pravilo bashinga se ukida 12 sati nakon objave rata i od tada se priznaju borbe.

Izveštaji o borbama (IoB):
- Odmah po objavi rata mora se otvoriti i tema za postavljanje izveštaja o borbama (IoB).
- IoB postuju samo učesnici borbe.

* IoB je važeći samo ako:
- Sadrži TAG-ove saveza pored imena učesnika.
- Konvertovan konverterom - ogstools.

Kraj rata:
- Kraj rata nastupa kada jedna od strana ispuni u objavi rata navedene uslove za kraj rata.
- Automatski kraj rata određuje moderator i to ukoliko:
- Savez u ratu promeni ime ili TAG.
- Nijedna strana ne postuje IoB 7 dana.
- Dođe do prljave igre.
- Igrači ne poštuju upozorenja moderatora u temi bilo koje vrste.
- Kod automatskog kraja rata pobeđuje savez koji je naneo više štete, osim ako moderator navede drugačije.
- Ukoliko ratuje više saveza a jedan savez prekine rat (raspadom ili sl.) ostali nastavljaju i suprotna strana ima pravo upisati pobedu nad tim savezom.
- Kraj rata znači i vraćanje pravila bashinga.

Prljava igra:
- Prljavom igrom se smatra ukoliko se na bilo koji način pokušaju zaobići pravila rata i tako steći prednost.
- O ishodu rata u slučaju prljave igre odlučuje moderator.
- Moderator ima pravo kazniti sve što smatra kršenjem ili zaobilaženjem ovih pravila.

Primeri:
- Odlazak svih članova saveza u mod odsustva.
- Pauziranje sonde ili neke druge flote koja nema uticaj na bitku samo kako bi IoB ispao nevažeći jer svi učesnici borbe nisu u zaraćenim savezima.
- Odlazak iz saveza zbog napada ili ulazak u savez samo kako bi se napravio ratni IoB. Nakon što igrač izađe iz saveza više ne može raditi ratne IoB, ali sledećih 48 sati na njemu mogu biti napravljeni ratni IoB-i . Takođe igrač koji uđe u savez 48 sati ne može raditi ratne IoB-e.
- Napadanje sondom (i sl.) kako bi se produžio rat.
[Vrh] Go down
MetalGreymon

MetalGreymon


Broj postova : 45
Join date : 05.01.2011
Age : 26
Lokacija : Valjevo

Pravila igre Empty
PostajNaslov: 3. Vređanje igrača (savet)    Pravila igre Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:56 pm

Jedno iskustvo sa Ogame-Andromeda.

Vređanje igrača kažnjava se banom na određeno (duže ili kraće) vreme.
Međutim, može se izreći kazna bana bez M.O. tako da ćete u tom slučaju biti farma !!!

Evo saveta iz iskustva.

Nakon dugo igranja mačke i miša, Admiral je uspeo ono što mi je i obećao, iako sam se "rugao" njegovim pokušajima. Jedno kasno buđenje i dočekao je moj FS/RS. Pokupio mi rese i uništio transportere. Ipak, ja sam ga pohvalio a on mi odgovorio vrlo interesantno, što me je i nateralo da napišem ovaj post.

Rekao je da "ostali u mom savezu nisu tako dobri i kulturni kao ja i da ne umeju da prihvate poraz i činjenicu da je ovo samo igra." Ja sam sa njim ostvario dobre odnose što može da dovede do toga da me on više ne dira.

Sa druge strane, ako njemu, ili bilo kome drugom, odgovorite besno, puni mržnje i sa uvredama, gotovo je sigurno da ćete postati broj 1 na njegovom spisku.

Zato vam predlažem da promenite stav prema "farmerima", jer to su ljudi koji, kao i vi, traže mete i farmaju. To je suština ove igre.

U prilog tome govori i to, da sam na isti način stvorio dobre odnose sa Topovskim, koji mi je čak i podelio neke savete, pa čak i neke informacije koje se tiču funkcionisanja njegovog saveza !

Takođe, Razor je uspeo da uspostavi trgovinske odnose sa Admiralovim savezom, upravo preko Admirala koji ga je pre toga, kao i mene, pobedio u jednoj bitci.

Ali ako psujete nekog ili pošaljete neku uvredljivu poruku ono što ćete najverovatnije da dobijete je ban, redovno farmanje ili oba. Najbolji primer imate u delu foruma "Borbe": Razor vs. dusan45 - razlog ovog napada je napisan u vrhu tog posta Wink

Gledano iz ugla Razora tj. onoga koji je vređan jer je napao drugog igrača:

Razor ::

Од: dusan45 [1:147:8]
За: Razor
Наслов: нема наслова
Датум: 17.10.2010 20:22:14

e gejcino.shto si me napadao?
-----------------------------------
mislim da imamo novu farmu.
slobodno ga napadajte poruka mu je prijavljena.
dobice ban na nekoliko dana.

ako se i vama desi nesto slicno ignorisite lika prijavite njegovu poruku i farmajte ga koliko mozete.



Zaključak: Promenite stav. Oladite malo i budite kulturniji. Par lepih reči i pohvala vas neće ubiti.Naprotiv!


Admiral je 2. na statistikama u Ogame+Andromedi....
[Vrh] Go down
MetalGreymon

MetalGreymon


Broj postova : 45
Join date : 05.01.2011
Age : 26
Lokacija : Valjevo

Pravila igre Empty
PostajNaslov: 4. Upotreba Tiket sistema za podršku    Pravila igre Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:57 pm

Tiket sistem služi za kontaktiranje podrške u slučaju da imate tehničkih problema sa igrom, ili želite da prijavite kršenje pravila, ili da se žalite na ban, i slično. Na dalje je iskopirano kompletno uputstvo za korišćenje.

Korišćenje tiket sistema podrške korisnicima
Da biste otvorili tiket, kliknite ovde http://support.ogame.rs/

Dobijate ovaj prozor


Možete promeniti jezik tako što će te sa spiska dostupnih jezika izabrati onaj koji vam najviše odgovara. U ovom primeru izabrali smo srpski.


Kada ste to sve završili kliknite na

U zavisnosti od toga kakav problem imate, izaberite jednu od ponuđenih opcija (opcija plaćanja biće pojašnjena u drugom vodiču


Ako je vaš izbor bio Igra onda vam se otvara sledeći prozor sa praznim poljima koja treba da popunite


Po popunjavanju ovog tiketa kliknite na Potvrdi i vaš tiket će automatski biti poslat na obradu. Po slanju tiketa, na vašu mejl adresu primićete mejl koji sadrži podatke pomoću kojih možete u svakom trenutku proveriti status vašeg tiketa

Status tiketa možete proveriti klikom na
Kada vam se otvori sledeći prozor u prazna polja unesite podatke koje ste dobili u mejlu


Kada ste uneli tražene kodove i kada ste kliknuli na prikaz tiketa, onda vam se otvara sledeći prozor


Crveno uokvireno na prethodnoj slici vam je ID Tiketa, koji će vam operator u nekim slučajevima tražiti da mu pošaljete. Pisanje odgovora na tiket možete učiniti klikom na Pošalji odgovor (uokvireno plavom bojom na prethodnoj slici). Ukoliko niste zadovoljni odgovorom koji ste dobili od operatera, ili ukoliko niste dobili nikakav odgovor 3 dana od slanja tiketa, možete klikom na Žalba (uokvireno zelenom bojom na prethodnoj slici) podsetiti operatore na vaš problem i zamoliti ih da vam što pre odgovore.

Ako je vaš izbor bio Forum otvara vam se veoma sličan prozor kao i u prethodnom slučaju. Ono što je bitno da ne pogrešite je da pri unosu nadimka unesete onaj koji koristite na forumu a ne nadimak iz igre(u slučaju da vam je nadimak u igri i na forumu različit)


NAPOMENE:
- Otvaranje tiketa radi spama, ismevanja i ometanja tima u radu može dovesti do bana u igri.
- Prilikom otvaranja tiketa moraju se koristiti podaci (korisničko ime i mejl adresa) sa računa na koji se tiket odnosi.
- Vodite računa o tome da pri odgovaranju na tiket ne izaberete opciju otvaranja novog tiketa.
- Poštujte posebnosti različitih vrsta prijava i žalbi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pravila igre Empty
PostajNaslov: Re: Pravila igre   Pravila igre Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pravila igre
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» POMAGALA - Uputstva & saveti; Alatke & Skripte; Linkovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Forum saveza Alien vs Predator :: Ogame-
Forum(o)Bir: